Reklama

Reklama

Francuzi mają najdłuższe wakacje

Francuzi mają najdłuższe wakacje w Unii Europejskiej. Takie wnioski płyną z analizy wyników badań ośrodka statystycznego IPSOS. Tego typu badania przeprowadzono już po raz dziewiętnasty.

Francuzi średnio spędzają dwa tygodnie na wakacyjnych urlopach, plasując się na pierwszym miejscu wśród Europejczyków w Unii. 69 procent stwierdziło, że chce wyjechać z domu w okresie wakacji - to o sześć procent więcej niż w skali ogólnoeuropejskiej, gdzie notowany jest jednopunktowy spadek w stosunku do ubiegłego roku.

Tylko w Austrii więcej obywateli, bo 70 procent deklaruje chęć wyjazdu. W Unii średnia wydatków związanych z wakacjami to nieco ponad dwa tysiące euro, o trzy procent więcej niż przed rokiem.

Reklama

Francuzi znów są w czołówce Europejczyków, którzy na urlop przeznaczyli więcej pieniędzy. Ich budżet to dwa tysiące dwieście euro. To aż dziesięcioprocentowy wzrost w ciągu roku.  Liderami są Niemcy - niemal dwa i pół tysiąca euro, a najmniejszym budżetem wakacyjnym dysponują Hiszpanie - niecałe tysiąc osiemset euro. 

Francuzi wolą spędzać urlop w swoim kraju niż wyjeżdżać za granicę. Kuszą piękne krajobrazy, stare zabytki i kuchnia. Największą popularnością cieszy się Lazurowe Wybrzeże, a potem pełna uroku Bretania, piaszczyste plaże Akwitanii na południe od Bordeaux i Normandia.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy