Reklama

Reklama

Francuz polskiego pochodzenia aresztowany w Hiszpanii za handel bronią

Aresztowany na Ibizie multimilioner, to Francuz polskiego pochodzenia, były wojskowy Pierre Konrad Dadak. Informację taką podaje nieoficjalnie hiszpańska prasa. Mężczyzna został oskarżony o przewodzenie międzynarodowej szajce zajmującej się handlem bronią, wymuszaniem zwrotu długów i dokonywaniem nielegalnych transakcji finansowych.

Kulisy aresztowania i dochodzenie zostały objęte tajemnicą sądową, jednak portale informacyjne z Ibizy donoszą, powołując się na policyjne źródła, że rozpracowaną szajką kierował Pierre Konrad Dadak. Jego współpracowniczką miała być narzeczona, Ukrainka Katerina Dirgina.

Z dziesięciu pozostałych zatrzymanych osób, trzy trafiły do aresztu.

"Diario de Ibiza" informuje, że są wśród nich obywatele Francji, Holandii, Hiszpanii, a także Polski. Według tych źródeł, ochroniarze Dadaka, to byli funkcjonariusze polskich służb specjalnych.

Z informacji policji wynika, że szajka sprzedawała broń do krajów afrykańskich objętych konfliktem, między innymi do Sudanu. Miała też wymuszać pieniądze od przedsiębiorców.

Na Ibizie jej ofiarą miało paść dziesięciu biznesmenów. Jeden z nich doniósł o tym policji.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy