Reklama

Reklama

​Francuski minister oskarżony o gwałt. Wznowienie śledztwa

Sąd Apelacyjny w Paryżu zarządził wznowienie śledztwa w sprawie oskarżenia ministra ds. wydatków publicznych Geralda Darmanina o gwałt - informuje AFP w czwartek (11 czerwca), powołując się na źródła w sądzie.

Sprawa Darmanina ciągnie się od 2018 roku, a sądy różnych instancji rozpatrywały ja kilkakrotnie bez wydania ostatecznego wyroku.

37-letni minister oskarżony jest przez Sophie Patterson-Spatz o gwałt i molestowanie seksualne, do którego miało dojść w 2009 roku.

W tym czasie Darmanin był urzędnikiem, a następnie kierownikiem projektu w dziale spraw prawnych partii konserwatystów UMP, która zmieniła nazwę na Republikanie.

Zdaniem kobiety Darmanin w zamian za usługi seksualne zaoferował jej wsparcie prawne w sądowej sprawie o szantaż.

Reklama

Ministra oskarżyła także inna kobieta, mieszkanka Tourcoing na północy Francji, gdzie był merem miasta w latach 2014 do 2017 r. Oskarża ona Darmanina o wymuszanie usług seksualnych w zamian za przyznanie jej mieszkania socjalnego.

Z Paryża Katarzyna Stańko 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy