Reklama

Reklama

​Francja wzywa rząd Izraela do negocjacji z Palestyńczykami

Szef MSZ Francji Laurent Fabius podkreśla, że tylko utworzenie państwa palestyńskiego jest gwarancją pokoju na Bliskim Wschodzie. "Francja wzywa rząd Izraela do podjęcia negocjacji z Palestyńczykami" - napisał w komunikacie po wtorkowych wyborach w Izraelu.

Szef MSZ Francji Laurent Fabius podkreśla, że tylko utworzenie państwa palestyńskiego jest gwarancją pokoju na Bliskim Wschodzie. "Francja wzywa rząd Izraela do podjęcia negocjacji z Palestyńczykami" - napisał w komunikacie  po wtorkowych wyborach w Izraelu.

Fabius odniósł się w ten sposób do zwycięstwa konserwatywnego bloku Likud Benjamina Netanjahu w przedterminowych wyborach parlamentarnych. W przeddzień wyborów Netanjahu powiedział, że tak długo jak będzie premierem, nie będzie państwa palestyńskiego.

Francja wzywa nowe władze Izraela do zajęcia "odpowiedzialnej postawy" wobec Palestyńczyków. "Tylko utworzenie, u boku Izraela, bezpiecznego państwa palestyńskiego pozwoli na zagwarantowanie pokoju i dobrobytu na Bliskim Wschodzie" - napisał szef francuskiej dyplomacji.

Paryż liczy na to, że nowy rząd podejmie szybko kroki mające na celu umożliwienie Autonomii Palestyńskiej normalnego funkcjonowania oraz rozpocznie na nowo negocjacje, które doprowadzą do trwałego pokoju - oznajmił Fabius.

Reklama

Likud, wbrew przedwyborczym prognozom, zdobył 30 mandatów w 120-osobowym Knesecie, centrolewicowy Blok Syjonistyczny uzyskał 24 mandaty, a sojusz partii arabskich - 14 mandatów. Są to dane po przeliczeniu 99 proc. głosów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy