Reklama

Reklama

Francja: Ustalono tożsamość terrorysty zastrzelonego w Paryżu

Prowadzącym dochodzenie udało się ustalić tożsamość mężczyzny zastrzelonego przed posterunkiem policji w XVIII dzielnicy Paryża. Nie ma żadnych wątpliwości, że była to próba ataku terrorystycznego.

Przy zabitym znaleziono namalowaną przez niego samego flagę Państwa Islamskiego i list, z którego wynika, iż chciał dokonać ataku w zemście za naloty państw zachodnich na cele dżihadystów w Syrii.

To 20-letni Marokańczyk, skazany trzy lata temu na południu Francji za kradzież. Koło ciała leżał duży rzeźnicki topór, którym zaatakował dwóch policjantów stojących przed wejściem na posterunek. Jeden z nich został ranny.

Funkcjonariusze oddali kilka strzałów. Wkrótce potem mężczyzna zmarł na ulicy w wyniku odniesionych obrażeń. Ataku dokonał w rocznicę masakry w redakcji tygodnika "Charlie Hebdo", niemal o tej samej godzinie.

Reklama

Napastnik rzucając się na policjantów krzyczał - "Allah jest wielki". Nie potwierdzają tego świadkowie zdarzenia. Barbes, jak nazywa się ta część miasta, zamieszkały jest w większości przez muzułmanów z Czarnej Afryki i z Magrebu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy