Reklama

Reklama

Francja: Tropili dziki. Polowanie skończyło się dramatycznym wypadkiem

67-letnia Brytyjka Jacqueline Taylor została śmiertelnie ranna podczas polowania we Francji. Kobietę przypadkowo postrzelił jej partner. Mimo przetransportowania do szpitala, jej życia nie udało się uratować. Media informują, że para tropiła dziki.

Do tragedii doszło w niedzielę w mieście Goudelin w Bretanii na północnym-zachodzie Francji. 67-letnia Brytyjka i jej partner 69-letni Pierrot Philippot uczestniczyli w polowaniu na dzika, którego mężczyzna był organizatorem. Prokurator Nicholas Heitz przekazał, że oprócz nich, na miejscu było kilkanaście innych osób.

- Myśliwi przechodzili przez pole kukurydzy, gdy wystrzelił karabin, który organizator niósł na ramieniu. Lufa była skierowana do tyłu, a kula trafiła jego partnerkę w klatkę piersiową, nad sercem - przekazało źródło brytyjskich mediów, znające szczegóły śledztwa.

Reklama

Kobieta została natychmiast przetransportowana do szpitala w Saint-Brieuc. Reanimacja nie przyniosła rezultatu, a lekarze orzekli zgon.

"Straszny szok dla wszystkich"

Philippot został przebadany na obecność alkoholu i substancji odurzających w organizmie, ale testy dały wyniki negatywne. 69-latkowi postawiono zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci partnerki. Wyszedł z aresztu po wpłaceniu kaucji.

Zobacz też: Myśliwy zastrzelił dwa chronione żubry. Tłumaczy, że pomylił je z dzikiem

- (Philippot - red.) był całkowicie zdruzgotany wypadkiem. To straszny szok dla nas wszystkich - powiedział "Le Télégramme" burmistrz Goudelin Laurent Le Faucheur. Zapewnił, że dobrze znał parę, a Jacquline przeprowadziła się do Francji z Wielkiej Brytanii ok. siedmiu lat temu.

- Zadzwoniono do mnie i natychmiast udałem się na miejsce. Sprawa wypadku na polowaniu to drażliwy temat. Czeka nas jeszcze pełne śledztwo - dodał burmistrz miasta.

Informację o śmierci 69-latki potwierdził rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Wielkiej Brytanii i złożył kondolencje rodzinie. Sekcja zwłok zmarłej ma odbyć się w środę.

Reklama

Reklama

Reklama