Reklama

Reklama

Francja: Terroryści planowali atak na park rozrywki

Podejrzani o przygotowanie zamachu terrorystycznego planowali zaatakować między innymi park rozrywki. Mężczyźni zostali aresztowani przez francuską policję – podały lokalne media.

Dżihadyści zamierzali zaatakować uczęszczany przez rodziny z dziećmi park rozrywki, ale też posterunki policji. Siedmiu podejrzanych o planowanie zamachów to mężczyźni w wieku 29-38 lat o korzeniach francuskich, marokańskich i afgańskich. Zatrzymano ich w Marsylii i Strasburgu.

Zatrzymani a podejrzanych to efekt prowadzonego od ośmiu miesięcy śledztwa. Jak powiedział francuski minister spraw wewnętrznych Bernard Cazeneuve, policja zapobiegła "atakowi terrorystycznemu, który od dłuższego czasu planowano dokonać w naszej ojczyźnie".

Reklama

U podejrzanych znaleziono broń palną, w tym karabiny maszynowe, oraz materiały z dżihadystyczną propagandą.

Jednym z zatrzymanych jest 38-letni Yasin B. ze Strasburga, na co dzień pracujący w szkole. Jak podała policja, w 2015 roku wykorzystał wakacyjną przerwę w szkole i udał się do Syrii, by przejść terrorystyczne szkolenie.

Według informacji policji, podejrzani planowali zamachy w parku rozrywki i zamierzali zaatakować posterunki policji.

Dwóch z zatrzymanych w Marsylii, których podejrzewa się o ukrywanie odpowiedzialnego za finansowanie grupy Marokańczyka Hichama E., zostało zwolnionych z aresztu.

Od czasu zamachu w Paryżu, w którym z rąk dżihadystów śmierć poniosło 130 osób, we Francji obowiązuje stan wyjątkowy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy