Reklama

Reklama

Francja: Sprawca zamachu odmawia zeznań

Sprawca piątkowego ataku terrorystycznego na terenie Luwru odmówił składania zeznań. 29-letni Egipcjanin Abdullah Reda al-Hamahmy leży ranny w jednym z paryskich szpitali.

Zamachowiec zaatakował maczetą żołnierza. Jego kolega oddał pięć strzałów w kierunku napastnika, który krzyczał "Allah jest wielki". 

Zamachowiec został ciężko ranny, żołnierz z jednostki spadochronowej odniósł lekkie obrażenia. 

Al-Hamahmy został dziś formalnie aresztowany, ale w czasie pierwszego przesłuchania odmówił odpowiedzi na pytania prokuratorów. 

Jego ojciec powiedział agencji Reuters, że jest nonsensem oskarżanie syna o terroryzm. Dodał, że Abdullah jest najmłodszym z czwórki jego dzieci. Ukończył prawo i od pięciu lat pracuje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a do Paryża przyjechał w sprawach służbowych.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy