Reklama

Reklama

Francja: Śmiertelnie potrącił członka ruchu "żółtych kamizelek". Wyrok dla Polaka

Mateusza K. - polskiego kierowcę ciężarówki - skazano w środę na rok więzienia w zawieszeniu za nieumyślne, śmiertelne potrącenie na rondzie w Avinionie 23-latka. Ofiara należała do ruchu "żółtych kamizelek". Zmarła z powodu odniesionych obrażeń.

Kierowcą był 29-letni Mateusz K., który został skazany przez sąd karny w Awinionie za nieumyślne spowodowanie śmierci i za naruszenie obowiązku zachowania ostrożności, po przekwalifikowaniu pierwotnego oskarżenia o zabójstwo - poinformował agencję AFP prawnik rodziny ofiary, Olivier Collion.

13 grudnia 2018 r., krótko po północy, kierowca nieznający języka francuskiego, przyjeżdżający z Włoch, został zablokowany na drodze przez szpaler protestujących "żółtych kamizelek" na rondzie Bonpas w Awinionie. Polak sforsował blokadę i przejechał jednego z demonstrujących, 23-letniego Denisa Davida, mieszkańca miasta Pontet.

Reklama

Myślał, że to złodzieje

Na rozprawie w połowie października kierowca wyjaśniał, że bał się, bowiem był przekonany, że miał do czynienia z "rabusiami", którzy chcieli ukraść jego ładunek. Od początku istnienia ruchu protestu od listopada 2018 r. 11 osób, członków "żółtych kamizelek" straciło życie w wypadkach drogowych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje