Reklama

Reklama

Francja: Rodzice zagłodzili dziecko. Zostali skazani na 17 lat więzienia

Sąd w Gueret w środkowej Francji skazał w piątek rodziców 22-miesięcznego Gabina - Edouarda Ruauda i Celine Vialette - na 17 lat więzienia. Para w 2013 roku zagłodziła chłopca na śmierć.

Według prokuratury dziecko zmarło w "zapomnieniu" w wyniku skrajnego niedożywienia.

Sąd uznał, że 40-letni Ruaud i 34-letnia Vialette "pozbawili opieki i jedzenia, a następnie doprowadzili do śmierci małoletniego".

"To jest znacząca kara z uwagi na powagę faktów i wynikające z nich konsekwencje" - powiedziała przewodnicząca składu sędziowskiego w sądzie przysięgłych departamentu Creuse, Colette Lajoie.

W trakcie przesłuchań rodzice przyznali się do pewnych niedociągnięć, ale zakwestionowali zarzut o całkowitej odpowiedzialności za śmierć syna.

Reklama

"25 kwietnia 2013 roku podczas swej ostatniej wizyty u lekarza Gabin ważył 8,55 kg, sześć tygodni później, gdy umierał, ważył jedynie 5,825 kg. Stracił 32 procent swojej wagi" - mówił prokurator. Przywołał na rozprawie ustalenia z sekcji zwłok dziecka: "Gabin zmarł z powodu niedożywienia i odwodnienia, co doprowadziło do wyniszczenia, można powiedzieć, że miał tylko skórę i kości".

Obrona argumentowała, że rodzice pogubili się w obliczu trudności małżeńskich i finansowych. "Wszystko się kumuluje, wszystko się pogarsza, mamy tu do czynienia z niewydolnymi ludźmii" - tłumaczyła ich prawniczka Emilie Bonnin-Berard, powołując się na brak "kompetencji" rodzicielskich.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL