Reklama

Reklama

Francja: Ponad 200 imigrantów zostało przyjętych tymczasowo w paryskim merostwie

Ponad 200 imigrantów, którzy w miniony poniedziałek utworzyli obozowisko na placu przez paryskim ratuszem, zostało przyjętych do budynku merostwa, gdzie wyznaczono im jedną z sal. Do czasu, aż zostanie dla nich znalezione miejsce, w którym będą mogli się zatrzymać.

Imigranci pochodzą przede wszystkim z Somalii, Afganistanu i Wybrzeża Kości Słoniowej. W sumie to 219 osób (około 100 rodzin), w tym 59 dzieci oraz 15 kobiet w ciąży.

Instalując się na placu przed paryskim ratuszem, w samym centrum miasta, tuż przy Sekwanie, domagali się "godnego" przyjęcia, a także "stałego miejsca pobytu".

Dotychczas mieszkali na ulicy w różnych częściach miasta, najczęściej w północnych dzielnicach Paryża, w okolicy Seine-Saint-Denis.

Początkowo imigrantom groziło wydalenie z placu przez paryską prefekturę, ale ostatecznie zostali przyjęci przez merostwo.

Reklama

Wcześniej, w poniedziałek wieczorem, dosłownie w ciągu kilku minut, rozłożyli się na placu przed ratuszem. Jak się okazuje, całość była koordynowana przez stowarzyszenie Utopia56. - To symboliczna akcja. Merostwo nie może zamknąć na to oczu. Od ponad miesiąca zwracamy uwagę na fatalną sytuację, w jakiej znaleźli się ci migranci i nie dostawaliśmy żadnej odpowiedzi - mówi w rozmowie z agencją AFP Maël de Marcellus, paryski koordynator stowarzyszenia.

Minister spraw wewnętrznych wyraził jednak na Twitterze pełne poparcie dla paryskiej prefektury, pisząc o "nielegalnym obozowisku".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy