Reklama

Reklama

Francja. Policja zastrzeliła nożownika na podparyskim lotnisku

Na podparyskim lotnisku Roissy-Charles de Gaulle policja zastrzeliła uzbrojonego w nóż mężczyznę - powiadomił w środę dziennik "Le Figaro", powołując się na źródła policyjne. Według dziennika mężczyzna groził funkcjonariuszom nożem.

Do zdarzenia doszło w terminalu 2F na lotnisku, z którego odlatują m.in. samoloty do Warszawy.

Według "Le Figaro" mężczyzna groził policjantom nożem i obrażał ich. Został zastrzelony przez funkcjonariusza policji granicznej (PAF) po godz. 8 i zmarł z powodu odniesionych obrażeń. Jak podaje gazeta, nie miał stałego adresu zamieszkania.

"Demonstrując opanowanie, policja zneutralizowała dziś rano osobę uzbrojoną w nóż na lotnisku Roissy-Charles de Gaulle" - przekazała na Twitterze paryska policja.

Śmierć na podparyskim lotnisku. "Oddano tylko jeden strzał"

Fotograf agencji AFP, który był świadkiem zdarzenia, relacjonował, że "wysoki, czarnoskóry mężczyzna wymachiwał w kierunku policji przedmiotem, który wyglądał jak nóż; dostał ostrzeżenie, ale ruszył do przodu i policjant strzelił". - Oddano tylko jeden strzał - powiedział.

Reklama

Po zajściu raniony mężczyzna został przeniesiony na noszach w miejsce niedostępne dla pasażerów - poinformował fotograf.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy