Reklama

Reklama

Francja: Planował zamachy na 1 grudnia. Policja aresztowała 31-latka

Policja francuska aresztowała mężczyznę podejrzanego o współudział w przygotowaniu zamachów. Zatrzymany jest przesłuchiwany w Paryżu przez sędziego do spraw walki z terroryzmem.

31-letniemu mężczyźnie zarzuca się przynależność do przestępczej organizacji terrorystycznej oraz nielegalne posiadanie, przewożenie i dostarczanie broni zamachowcom planującym ataki na terytorium Francji.

Według policji, miał on współpracować z grupą pięciu mężczyzn zatrzymanych pod koniec listopada w Strasburgu i w Marsylii. Jest to czterech Francuzów w wieku 35-37 lat i starszy od nich 46-letni Marokańczyk.

Planowali ataki na 1 grudnia

Dokładna analiza materiałów znalezionych w ich komputerach oraz telefonach komórkowych pomogła się upewnić służbom antyterrorystycznym, iż zatrzymani utrzymywali bliskie kontakty z Państwem Islamskim w Iraku i w Syrii, skąd otrzymywali instrukcje dotyczące organizacji zamachów. Miały być one przeprowadzone pierwszego grudnia jednocześnie w kilku lub nawet kilkunastu miejscach we Francji.

Reklama

Cele zamachowców

W stołecznym regionie Ile-de-France celem zamachów miała być główna siedziba nie tylko paryskiej, ale i francuskiej policji kryminalnej, znajdująca się w Paryżu siedziba kontrwywiadu, różne miejsca kultu, park rozrywki Eurodisneyland oraz niezwykle zatłoczony jarmark bożonarodzeniowy na Polach Elizejskich.

Od początku roku udaremniono 17 zamachów terrorystycznych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy