Reklama

Reklama

Francja: Nowa strategia islamskich terrorystów

Według francuskich ekspertów, islamscy terroryści opracowali nową taktykę atakowania zachodniej cywilizacji. To wnioski płynące z analizy okoliczności, w jakich doszło do zamordowania minionej nocy pod Paryżem pary policjantów.

W mieszkaniu i samochodzie zabójcy dwojga policjantów znaleziono Koran, książki religijne, ale także listę osób, które terrorysta zamierzał zaatakować. Znajdują się na niej nazwiska policjantów, dziennikarzy i muzyków-raperów. Na umieszczonym w sieci filmie, który sprawca nakręcił po morderstwach, zapowiada, że piłkarskie finały Euro 2016 zamieni "w cmentarz". 

W zamachu zginął kapitan policji i jego partnerka oraz sam zabójca. Trzyletni syn ofiar ocalał.

Według ekspertów, we Francji islamscy terroryści, którzy w Iraku i Syrii ponoszą poważne straty w wyniku ofensywy koalicji, nawiązują kontakty z tak zwanymi "samotnymi wilkami". To muzułmanie, którzy nie należą do zorganizowanej siatki dżihadystów i dlatego jest ich trudniej zlokalizować wywiadowi i kontrwywiadowi. Ich zadaniem jest atakowanie indywidualnie wybranych celów. Tak było w Orlando w USA i teraz pod Paryżem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama