Reklama

Francja: Nauczycielka nie żyje. Zaatakował ją 16-letni uczeń

Uczeń liceum w Saint-Jean-de-Luz we Francji miał zadać ciosy nożem swojej nauczycielce, która zmarła na skutek zatrzymania akcji serca - powiadomiło BBC, powołując się na lokalne media. Jak przekazano, uczeń został zatrzymany.

Według lokalnych mediów, do zdarzenia doszło w klasie we francuskim mieście Saint-Jean-de-Luz w środę rano. Prokurator Jerome Bourrier w rozmowie z agencją AFP potwierdził, że atak miał miejsce w szkole, w jednej z sal lekcyjnych.  

Władze przekazał, że na miejscu zdarzenia pracują funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora.  Po ataku uczeń został zatrzymany. Olivier Véran, rzecznik prasowy rządu Francji podczas konferencji prasowej powiadomił, że napastnik ma 16 lat

Francja: Nauczycielka nie przeżyła ataku

Według francuskiej gazety Sud Ouerst, napastnik wszedł do klasy i zaatakował nauczycielkę, gdy prowadziła zajęcia.

Reklama

Jak przekazał portal BBC, nauczycielka języka hiszpańskiego miała około 50 lat i zmarła na skutek zatrzymania akcji serca po przybyciu na miejscu zdarzenia karetki pogotowia.  

"Lokalne media przekazują, że uczeń mógł zmagać się z problemami psychicznymi. Jednak na tym etapie śledztwa jest za wcześnie by mówić, że zdarzenie ma znamiona terrorystyczne" - podaje BBC.  

Véran zapowiedział wparcie rządowe dla osób dotkniętych tragedią, do której doszło w szkole.  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Francja | Uczeń | nauczyciele | zabójstwo

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy