Reklama

Reklama

Francja: Napad na bank w Hawrze. Napastnik wziął zakładników

W Hawrze, na północy Francji, uzbrojony mężczyzna napadł na bank i wziął sześciu zakładników - poinformowały lokalne media. Cztery osoby uwolnił - wynika z najnowszych komunikatów. Uwolnienie odbyło się dzięki działaniom policyjnych negocjatorów. Na miejscu jest policyjna jednostka specjalna Raid, straż pożarna i karetki pogotowia.

AFP informuje, że napastnik wszedł do banku przed godz. 17 i sterroryzował pistoletem przebywające w nim osoby.

Według policji napastnik to 34-letni mężczyzna, cierpiący na poważne problemy psychiczne. Jak informuje policja, jest on znany służbom, ma mieć powiązania z islamistami. 

"Zidentyfikowaliśmy go. Jest na liście obserwacyjnej agencji bezpieczeństwa wewnętrznego. Wiemy, że został zradykalizowany i cierpi na poważną chorobę psychiczną" - powiedział Yves Lefebvre, szef związku policyjnego SGP Unite.

Napastnik wypuścił już trzech zakładników, w jego rękach pozostają jeszcze trzy osoby. Na miejscu jest policyjna jednostka specjalna Raid, straż pożarna i karetki pogotowia. 

Reklama

Policja odgrodziła kordonem okoliczne ulice i apeluje do mieszkańców miasta o trzymanie się z daleka od miejsca napadu. Podejrzewa, że napastnik może mieć przy sobie materiały wybuchowe.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy