Reklama

Reklama

Francja: Na granicy zatrzymano dwóch Niemców. Przewozili żywe aligatory

Celnicy we Francji zatrzymali dwóch Niemców z czterema aligatorami w samochodzie. Nie wiadomo, co zamierzali z nimi zrobić, ani skąd pochodzą zwierzęta. Obywatele Niemiec zostali aresztowani, czeka ich spraw karna.

Francuscy celnicy zatrzymali na granicy z Hiszpanią dwóch obywateli Niemiec, w których samochodzie odkryto cztery żywe aligatory - poinformował w czwartek wieczorem na swym portalu dziennik "Le Parisien".

Jadących z Hiszpanii furgonetką Niemców zatrzymała najpierw, przy wjeździe na francuską autostradę w pobliżu miejscowości Le Perthus, policja.

Niemcy aresztowani. Czeka ich sprawa karna

Podczas kontroli policjanci odkryli w przestrzeni ładunkowej auta cztery żywe aligatory. Zaskoczeni funkcjonariusze wezwali na pomoc celników i eksperta zajmującego się gatunkami chronionymi, który potwierdził ponad wszelką wątpliwość, że przewożone w furgonetce zwierzęta to aligatory. Ich wwóz ograniczają surowe przepisy.

Reklama

Niemcy zostali aresztowani, gdy okazało się, że nie mają żadnych dokumentów uprawniających do przewozu gadów. We Francji czeka ich sprawa karna.

Aligatory trafiły do krokodylarium pod Lyonem. Nie wiadomo, co zamierzali zrobić z nimi obaj Niemcy, ani też skąd pochodzą te zwierzęta. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy