Reklama

Reklama

Francja: Morderstwo dwojga Polaków, sprawca aresztowany

Francuska policja zatrzymała 40-letniego Polaka podejrzanego o bestialskie zamordowanie dwojga rodaków w miejscowości Manosque niedaleko Marsylii. Jest nim recydywista Artur P., pseudonim "Gruby", który poszukiwany jest w Polsce listem gończym. Aresztowano również 51-letnią Polkę, która nie pospieszyła z pomocą ofiarom.

Według Konsulatu Generalnego RP w Lyonie dwie osoby zamordowane zostały prawdopodobnie w czasie ulicznej bójki. Placówka ta potwierdza, że "dwie osoby zostały zatrzymane do dyspozycji francuskiej prokuratury jako podejrzane - jedna jako główny sprawca, druga jako współsprawca".


Według francuskich mediów domniemanym głównym sprawcą jest recydywista Artur P. - pseudonim "Gruby", który jest poszukiwany w Polsce listem gończym m.in. za kradzieże z użyciem przemocy. Miał on pobić pięściami na śmierć na ulicy w miejscowości Manosque dwoje osób z Lublina. Według źródeł we francuskiej policji zarówno on, jak i jego ofiary to osoby bezdomne, które znajdowały się pod wpływem alkoholu.

Reklama

(mpw)

Marek Gładysz

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy