Reklama

Reklama

Francja: Luwr zostanie otwarty po wczorajszym ataku

Paryski Luwr zostanie dziś ponownie otwarty po wczorajszym ataku terrorystycznym. Prowadzący dochodzenie wciąż sprawdzają, czy mężczyzna, który zaatakował żołnierza, był związany z organizacją terrorystyczną.

W podziemiach handlowych pod dziedzińcem Luwru mężczyzna zaatakował maczetą żołnierza. Jego kolega oddał pięć strzałów w kierunku napastnika, który krzyczał "Allah jest wielki". Zamachowiec został ciężko ranny, żołnierz z jednostki spadochronowej odniósł lekkie obrażenia.

Podejrzanym o dokonanie ataku jest 29-letni mieszkaniec Zjednoczonych Emiratów Arabskich, który ma egipski paszport. Jak ustalono, 26 stycznia przyleciał legalnie do Francji samolotem z Dubaju.

Prowadzący dochodzenie badają, czy atak był akcją tak zwanego "samotnego wilka", czyli terrorysty działającego niezależenie od żadnej siatki, czy też dostawał on konkretne polecenia, na przykład od tzw. Państwa Islamskiego.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy