Reklama

Reklama

Francja: Kierowca wjechał w wojskowych. Trwają poszukiwania sprawcy

Mężczyzna próbował w czwartek rano przejechać żołnierzy, którzy uprawiali jogging w pobliżu koszar w miejscowości Varces-Allieres-et-Risset, we francuskich Alpach. Nikomu nic się nie stało - podały agencje informacyjne. Trwają poszukiwania kierowcy.

Ok. godz. 8.45 obok koszar "mężczyzna próbował przejechać wojskowych z 93. pułku artylerii górskiej z Varces" - wyjaśniło źródło związane ze śledztwem, które cytuje agencja AFP. Następnie kierowca ich zwyzywał i uciekł.

Według źródła Reutera mężczyzna próbował przejechać w dwóch żołnierzy.

Trwają poszukiwania kierowcy.

"Poważnie traktujemy ten incydent, biorąc pod uwagę kontekst, ale nie znamy motywacji (sprawcy - PAP). Nikt nie został ranny" - powiedziało źródło Reutera.

Francja jest w najwyższym stanie gotowości po piątkowym zamachu na południu kraju, gdzie zwolennik Państwa Islamskiego zabił cztery osoby. Był to pierwszy atak po zniesieniu dwuletniego stanu wyjątkowego przez prezydenta Emmanuela Macrona. 

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy