Reklama

Reklama

Francja: Google i Amazon ukarani

Francuska Krajowa Komisja ds. Informatyki i Wolności (CNIL) nałożyła w czwartek karę 100 mln euro na firmę Google oraz 35 mln euro na koncern Amazon za instalowanie plików cookie bez zgody użytkowników internetu. Amazon nie zgadza się z decyzją CNIL.

W marcu 2020 roku CNIL przeprowadził kontrolę online przeglądarki google.fr, która wykazała, że kiedy użytkownik wchodzi na tę stronę, pliki cookie są automatycznie umieszczane na jego komputerze.

W kolejnych miesiącach CNIL przeprowadził kilka innych kontroli strony amazon.fr, które również wykazały, że firma stosuje podobny nielegalny proceder.

Francuski organ kontrolny precyzuje w komunikacie, że nielegalne praktyki Google'a dotyczą ok. 50 mln francuskich internautów, a działania amerykańskiej przeglądarki nie były zgodne z francuskim prawem.

Reklama

W oświadczeniu przesłanym do redakcji Interii biuro prasowe Amazon podkreśla, że nie zgadza się z decyzją CNIL.

"Ochrona prywatności naszych klientów od zawsze jest najwyższym priorytetem Amazon. Stale aktualizujemy nasze praktyki w zakresie ochrony danych osobowych, dostosowując je do zmieniających się potrzeb i oczekiwań klientów oraz organów regulacyjnych i w pełni przestrzegamy wszystkich obowiązujących przepisów w każdym kraju, w którym działamy" - czytamy w oświadczeniu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy