Reklama

Reklama

Francja: Dodatkowe środki bezpieczeństwa w miejscach turystycznych

Władze Francji, atakowane za podjęcie niewystarczających kroków w celu zapewnienia bezpieczeństwa, zamierzają wzmocnić środki w walce z terroryzmem. Apelują też o zachowanie jedności narodowej.

Szef resortu spraw wewnętrznych Bernard Cazenevue oświadczył, że w związku z zagrożeniem terrorystycznym tego lata zostanie zmobilizowanych 9 tysięcy rezerwistów. To pozwoli na zabezpieczenie plaż, miejsc turystycznych, festiwali i imprez sportowych.   

W reakcji na krytykę polityki władz, minister podkreślił słowa prezydenta Francois Hollande’a o potrzebie zachowania jedności i o tym, że w obliczu terroryzmu zagrażającemu Francji i Europie zerowe ryzyko nie istnieje.   

Hollande podkreślił, że konieczna jest prawda, bo tylko ona gwarantuje godność. Należy odrzucić polemiki, gdyż to pozwala uszanować ofiary i ich rodziny.   

Reklama

Cazeneuve dodał za prezydentem, że Francja w przeszłości już doświadczała trudnych chwil i wszyscy powinni być zjednoczeni wobec tego, co spotyka kraj. To reakcja na słowa krytyki, między innymi ze strony byłego prezydenta Nicolasa Sarkozy’ego, który uważa, że rząd nie zrobił wszystkiego, co powinien w obliczu terroryzmu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy