Reklama

Reklama

Francja: Demonstracja przeciwko wizycie Putina

W Paryżu odbyła się demonstracja przeciwko wizycie Władimira Putina we Francji. Prezydent Rosji jutro ma się spotkać z Emmanuelem Macronem.

Na Placu Trocadero pojawili się na apel kilku stowarzyszeń i organizacji prorządowych, w tym obrony praw człowieka, mieszkający na stałe lub przebywający chwilowo nad Sekwaną Ukraińcy, Gruzini, Mołdawianie i obywatele państw bałtyckich.

Protestowali przeciwko aneksji regionu donieckiego, a także przeciwko ekspansywnej i agresywnej polityce Władimira Putina, który dąży do odbudowania imperium Rosji w granicach dawnego Związku Radzieckiego. Demonstracja skierowana była również przeciwko łamaniu przez Kreml praw człowieka.

Nie była ona zbyt liczna, prawdopodobnie ze względu na długi weekend spowodowany świętem Wniebowstąpienia, które jest we Francji dniem wolnym od pracy. Z Paryża wyjechało poza miasto bardzo wielu mieszkańców stolicy, ale kolejne manifestacje zapowiadane są na jutro, kiedy to z Władimirem Putinem spotyka się w Wersalu prezydent Francji Emmanuel Macron.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy