Reklama

Reklama

Francja: Atak na duchownego. Zatrzymano podejrzanego

W Lyonie w sobotę (31 października) późnym popołudniem doszło do postrzelenia z broni palnej prawosławnego duchownego. Do ataku doszło po godz. 17, gdy kapłan zamykał świątynię po nabożeństwie. Duchowny jest poważnie ranny i walczy o życie – podała na swym portalu agencja radiowa France Info. Zatrzymano podejrzanego.

Mężczyzna, który może mieć związek z postrzeleniem w Lyonie prawosławnego duchownego, został zatrzymany przez policję i jest obecnie przesłuchiwany - podały źródła policyjne. Mężczyznę zatrzymano w kawiarni w 3. dzielnicy Lyonu. Policja nie potwierdziła, że zatrzymany był sprawcą ataku.

Prokuratura w Lyonie, która prowadzi śledztwo w sprawie tego zamachu i "pozostaje w ścisłym kontakcie roboczym z krajową prokuraturą antyterroystyczną", podkreśliła w specjalnym oświadczeniu, że "zatrzymany mężczyzna, którego rysopis odpowiada portretowi pamięciowemu sprawcy, nie był uzbrojony, gdy go zatrzymano". Jak zaznaczono, trwa "weryfikacja jego tożsamości oraz wszystkich okoliczności; będzie ona kontynuowana".

Reklama

"Motywy, dla których oddano strzały do archiprezbitera Greckiego Kościoła Prawosławnego w Lyonie wciąż nie są dla nas jasne" - oświadczył w wywiadzie telewizyjnym mer miasta Gregory Doucet.

O tym, że w Lyonie doszło do "poważnego zakłócenia porządku publicznego", poinformował też minister spraw wewnętrznych Francji Gerald Darmanin.

Według informacji przekazywanych przez francuską telewizję do ataku doszło w 7. dzielnicy w pobliżu niewielkiej świątyni, odwiedzanej przez prawosławnych Greków, a położonej na skrzyżowaniu rue du Pere Chevrier i rue d'Athenes.

Jest to kolejny atak na duchownych i wiernych kościołów chrześcijańskich, do jakich doszło w ostatnich dniach we Francji.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy