Reklama

Francja: Antyterroryści poszukują uzbrojonego byłego żołnierza

Jednostka antyterrorystyczna poszukuje byłego żołnierza w lasach francuskiego departamentu Dordogne. Policja zaznacza, że mężczyzna jest bardzo dobrze uzbrojony, wcześniej oddał strzały do funkcjonariuszy żandarmerii, którzy interweniowali w związku z przemocą domową w miejscowości Lardin-Saint-Lazare. W poszukiwania zaangażowanych jest 300 mundurowych.

Jak podała AFP, Grupa Interwencyjna Żandarmerii Narodowej z Tuluzy i Satory zaangażowała w poszukiwania 300 funkcjonariuszy. Towarzyszy im dwóch negocjatorów. Nad obszarem latają cztery helikoptery.

Jest silnie uzbrojony

Ściganym jest były żołnierz, który służył w wojsku między 2011 a 2016 rokiem. Żandarmeria przekazała agencji, że poszukiwany ma 29 lat. 

- Mężczyzna jest silnie uzbrojony. Jest wysportowany i przemieszcza się bardzo szybko - powiedziała agencji AFP Francine Bourra, burmistrz Lardin-Saint-Lazare. - Ukrywa się na trudno dostępnym, zalesionym obszarze - dodała.

- Ma ze sobą strzelbę do polowania na grubą zwierzynę, która jest naładowana potężną amunicją - powiedział lokalnej prasie generał Andre Petillot, dowódca oddziału w Nowej Akwitanii. Jak ustaliły źródła AFP, bronią jest Winchester o kalibrze 30-30 mm, którego używa się we Francji podczas polowań na dziki. - Poszukiwany zna bardzo dobrze teren, na którym się przemieszcza - zaznaczył Petillot.

Reklama

Otworzył ogień do funkcjonariuszy i uciekł

Burmistrz wioski Lardin-Saint-Lazare poinformował AFP, że podejrzany był wcześniej skazany za przemoc domową i nosił elektroniczną bransoletkę. 

Około północy pojawił się w domu swojej byłej partnerki i zaatakował jej obecnego partnera. Kiedy na miejscu pojawiła się żandarmeria, otworzył ogień do funkcjonariuszy i uciekł na zalesiony obszar w pobliżu wioski.

Władze departamentu nakazały okolicznym mieszkańcom pozostanie w domach.

 

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy