Reklama

Reklama

​Francja: 21-latek zatrzymany w ramach śledztwa ws. zabójstwa księdza

21-letni mężczyzna został zatrzymany w okolicy Tuluzy, na południu Francji, i umieszczony w areszcie w ramach śledztwa dotyczącego morderstwa 86-letniego księdza w kościele w Normandii pod koniec lipca - poinformowały w środę źródła sądowe.

Zatrzymany w poniedziałek mężczyzna jest obecnie przesłuchiwany przez służby antyterrorystyczne. Zgodnie z francuskim prawem tymczasowy areszt w sprawach dotyczących terroryzmu może potrwać cztery dni.

Źródła policyjne twierdzą, że 21-latek utrzymywał kontakty telefoniczne z dwoma zamachowcami, którzy brutalnie zamordowali 26 lipca księdza podczas porannej mszy w kościele w Saint-Etienne-du-Rouvray niedaleko Rouen. Do ataku przyznało się Państwo Islamskie.

Według śledczych młody mężczyzna nie był obecny na miejscu w dniu zamachu. Chcą jednak ustalić, czy udał się do kościoła w Saint-Etienne-du-Rouvray w dniach poprzedzających atak.

Reklama

26 lipca dwaj 19-letni Francuzi o korzeniach muzułmańskich, Adel Kermiche i Abdel Malik Petitjean, wzięli zakładników w kościele i zamordowali proboszcza. Zostali następnie zastrzeleni przez policję. W ramach śledztwa zarzuty usłyszał m.in. kuzyn Petitjeana, który według śledczych był świadomy jego planów.

Francuskie media informowały, że zamachowcy poznali się zaledwie kilka dni wcześniej dzięki szyfrowanemu komunikatorowi internetowemu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy