Reklama

Reklama

Franciszek w szpitalu. Nowe informacje o stanie zdrowia papieża

Franciszek nadal przebywa w rzymskiej klinice Gemelli, gdzie kontynuuje kurację - przekazał w sobotę Watykan. Jak zapewniono, wyniki badań przywódcy Kościoła są zadowalające, a sam papież stopniowo wraca do obowiązków. Mija tydzień, od kiedy Franciszek trafił do szpitala, by przejść operację jelita grubego.

Dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni napisał, że piątek minął spokojnie, a "przebieg kliniczny" jest zgodny z oczekiwaniami. Dodał, że wyniki badań krwi są zadowalające, a papież kontynuuje przepisaną kurację.

- Franciszek stopniowo wznawia pracę i kontynuuje spacery po korytarzu apartamentu - ogłosił w sobotę watykański rzecznik.

Anioł Pański z balkonu w klinice

W piątek po południu papież odprawił mszę w małej prywatnej kaplicy, a wieczorem zjadł kolację z osobami opiekującymi się nim w tych dniach. "Ojciec Święty, doświadczając osobiście ludzkiego oddania personelu medycznego, pod którego jest opieką, kieruje swe myśli szczególnie do tych, którzy z troską i współczuciem wybierają oblicze cierpienia, angażując się w osobistą relację z chorymi, przede wszystkim z najsłabszymi i najbardziej bezbronnymi" - zaznaczył Watykan w komunikacie.

W niedzielę papież Franciszek odmówi południową modlitwę Anioł Pański z kliniki Gemelli, prawdopodobnie z balkonu na 10. piętrze budynku, gdzie znajduje się jego pokój.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama