Reklama

Reklama

Finlandia: Rosyjskie Su-27 dwukrotnie naruszyły fińską przestrzeń powietrzną

Rosyjskie myśliwce Su-27 dwukrotnie naruszyły w czwartek fińską przestrzeń powietrzną - poinformowało w piątek ministerstwo obrony Finlandii. Według rosyjskiego resortu obrony samoloty wykonywały lot szkoleniowy nad wodami neutralnymi i nie zboczyły z kursu.

Fińskie ministerstwo przekazało, że rosyjski Su-27 po raz pierwszy wleciał w przestrzeń powietrzną Finlandii w czwartek o godzinie 16.43 na południe od Porvoo, około 50 km na wschód od Helsinek, i pozostał tam przez około minutę. Po raz drugi Su-27 naruszył granicę o godzinie 21.33, również na południe od Porvoo.

Jak ocenił resort obrony Finlandii, "rosyjska aktywność powietrzna nad Morzem Bałtyckim była w czwartek bardzo wysoka".

Fińska straż graniczna bada incydenty.

Tymczasem rosyjskie ministerstwo obrony podało, że samolot Su-27 wykonywał w czwartek planowany lot szkoleniowy nad wodami neutralnymi Zatoki Fińskiej. "Lot odbywał się na ściśle określonej trasie. W trakcie lotu samolot nie zbaczał z trasy, co potwierdzają dane obiektywnej kontroli" - poinformowało.

Reklama

Resort obrony Rosji oświadczył, że wszystkie loty rosyjskich samolotów odbywają się w ścisłej zgodności z międzynarodowymi przepisami dotyczącymi wykorzystania przestrzeni powietrznej nad wodami neutralnymi, bez naruszania granic innych państw.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy