Reklama

Reklama

Finlandia: Przy granicy z Rosją ustawiono billboard przypominający o wojnie

W pobliżu granicy fińsko-rosyjskiej pojawił się billboard, który ma przypominać Rosjanom o trwającej wojnie w Ukrainie - informuje portal Ukraińska Prawda. Miejsca na reklamę wykupił ruch młodzieżowy Kokoomusnuoret ("Młodzież Nacjonalistyczna") z Finlandii.

"Kiedy jesteś na wakacjach, wielu Ukraińców zostaje bez domu, do którego można wrócić" - brzmi hasło na plakacie.

Według Kokoomusnuoret w ostatnich tygodniach coraz więcej turystów z Rosji otrzymywało wizy na wyjazdy do Finlandii, co może być przez nich wykorzystane do ominięcia sankcji i wjazdu do innych krajów strefy Schengen.

"Kokoomusnuoret nie akceptuje takiej procedury i domaga się od rządu powrotu z urlopu i wprowadzenia zakazu wydawania wiz Rosjanom" - napisano w komunikacie prasowym ruchu młodzieżowego.

Bilboard ma przypominać o rzeczywistości

"Chcieliśmy przypomnieć o rzeczywistości, jaka panuje na Ukrainie" - wyjaśnił przedstawiciel Kokoomusnuoret Joel Elmachi w komentarzu dla prasy.

Reklama

Wcześniej szefowie frakcji parlamentarnych partii rządzących w Finlandii oświadczyli, że są gotowi ograniczyć wydawanie Rosjanom wiz turystycznych. Jednocześnie podkreślili, że ewentualne ograniczenia nie powinny dotyczyć dysydentów i osób, które mają krewnych w Finlandii.

Komisja Europejska stoi na stanowisku, iż nie może podjąć decyzji o ograniczeniu wydawania wiz do strefy Schengen obywatelom Rosji, ponieważ system sankcji jest wymierzony konkretnie w rosyjskie władze i elity, natomiast ograniczenia turystyczne mogą być wprowadzane niezależnie przez państwa członkowskie UE.  

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy