Reklama

Reklama

"Financial Times": Zaostrza się ton w dyskusji o unijnych imigrantach po Brexicie

​Zaostrza się ton w dyskusji o unijnych imigrantach po Brexicie - pisze "Financial Times". Chodzi między innymi o status Polaków mieszkających już na Wyspach. Według dziennika, Unia usztywnia stanowisko wobec Londynu.

"Próby osiągnięcia szybkiego porozumienia zostały zduszone przez europejskich liderów" - pisze dziennik. W tym kontekście cytuje niemiecką kanclerz Angelę Merkel twierdzącą, że przed uruchomieniem przez Londyn artykułu 50 "nie możemy czynić ustaleń w żadnej kwestii".

Dziennik opiera się też na deklaracjach Donalda Tuska, szefa Rady Europejskiej, który przekonuje, że źródłem niepewności w tej kwestii nie są działania Unii, a decyzja o Brexicie, a jedyny sposób na rozwianie obaw ludzi to jak najszybsze formalne rozpoczęcie negocjacji.

Reklama

"Financial Times" przypomina w tym kontekście niedawne deklaracje dwóch szefowych rządów: Beaty Szydło i Therese May, które - jak pisze gazeta - podczas poniedziałkowego spotkania w Londynie mówiły o potrzebie szybkiego rozwiązania tej sprawy.

"Financial Times" pisze, że w ostatnich tygodniach wymiana politycznego ognia nad kanałem La Manche ustała, ale teraz retoryka po obu stronach sugeruje zaostrzenie sporu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy