Reklama

Reklama

Finał mundialu. Nadzwyczajne środki bezpieczeństwa we Francji

We Francji wprowadzono nadzwyczajne środki bezpieczeństwa w związku z finałem Mistrzostw świata w Piłce Nożnej, w którym francuska drużyna zmierzy się z chorwacką. W całym kraju zmobilizowano 154 tys. funkcjonariuszy różnych formacji, a w samym Paryżu około 12 tys. 44 tys. strażaków gotowych jest do niesienia pomocy potrzebującym.

Szczególną uwagę poświęca się strefom kibica. W całej Francji jest ich ponad dwa tys. W Paryżu na Polach Marsowych oczekiwanych jest 90 tys. osób. Wszyscy są starannie kontrolowani przy wejściu. Zabronione jest wnoszenie materiałów pirotechnicznych i alkoholu. 

Wieża Eiffla znajdująca się na jednym z krańców Pól Marsowych jest dzisiaj zamknięta. Wyłączone z ruchu kołowego poza tym rejonem są także Pola Elizejskie. 

W przypadku zwycięstwa Francuzów - a innej możliwości nikt nad Sekwaną i Rodanem nie bierze pod uwagę - Pola Elizejskie zaleją tłumy kibiców. Dwadzieścia lat temu po wyniku 3:0 Francji z Brazylią zebrało się tam półtora miliona ludzi. Teraz prefektura spodziewa się podobnej sytuacji. 

Mecz na moskiewskim stadionie Łużniki rozpocznie się o godz. 17.00. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje