Reklama

Reklama

Finał Euro 2020. Brytyjski minister transportu do Włochów: Nie próbujcie przyjeżdżać na finał

Brytyjski minister transportu Grant Shapps zaapelował do włoskich kibiców piłkarskich, aby nie próbowali podróżować do Anglii na zaplanowany na niedzielę finał Euro 2020.

Anglia zagra z Włochami w decydującym spotkaniu Mistrzostw Europy na londyńskim Wembley, gdzie spodziewanych jest ponad 60 tysięcy osób. 

Wszystko o Euro 2020 - zobacz raport specjalny w serwisie Sport!

Niewielu z nich będzie jednak sympatykami "Squadra Azzura", gdyż obowiązujące obecnie brytyjskie przepisy sanitarne zakładają, że każdy przybysz z Włoch po przekroczeniu granicy jest kierowany na 10-dniową kwarantannę.

Finał Euro 2020. "Nie próbujcie przyjeżdżać"

Brytyjski minister transportu, pytany w piątek w "Times Radio", co radziłby włoskim fanom futbolu, odparł, że "odpowiedź na to proste pytanie jest krótka - nie róbcie tego, nie próbujcie przyjeżdżać do Wielkiej Brytanii".

Reklama

Włoskie media podgrzewają atmosferę przed finałem Euro 2020

- Jeśli wykryjemy, że ktoś przyjeżdża wyłącznie na niedzielny mecz, to nie zostanie wpuszczony. Zresztą wiele lotów czarterowych i rejsowych już zostało odwołanych - dodał Shapps.

Anglia w siódmym występie w Euro 2020 po raz szósty zagra przed własną publicznością. W fazie grupowej na Wembley zajętych było 25 proc. miejsc, a później stopniowo zwiększano obłożenie. Już na półfinale z Danią (2:1 po dogrywce) stadion był pełny.

Reklama

Reklama

Reklama