Reklama

Reklama

Filipiny: Zastrzelono lidera islamskich ekstremistów

Filipińskie siły bezpieczeństwa zabiły w czwartek przywódcę bojówki islamskich ekstremistów, którzy przeprowadzili w kraju serię krwawych ataków terrorystycznych, aby zyskać uznanie tzw. Państwa Islamskiego. O sprawie pisze AFP.

Mohammad Jaafar Maguid, założyciel i lider organizacji Ansarul Khilafa, został wytropiony i zastrzelony w kurorcie nadmorskim na wyspie Mindanao. Trzy towarzyszące mu osoby zostały aresztowane.

Ansarul Khilafa to jedna z kilku brutalnych islamskich bojówek z Mindanao, gdzie mieszka wielu filipińskich muzułmanów. Na wyspie od dekad dochodzi do krwawych rebelii. W wyniku konfliktu życie straciło tam ponad 120 tys. osób.

Zastrzelony mężczyzna był poszukiwany za organizowanie zamachów bombowych. Improwizowane ładunki wybuchowe jego ludzie podkładali podczas miejskich festiwali, celując w jak największą liczbę ofiar.

Reklama

Uznanie dżihadystów

Grupa Maguida przy swoich obozach wywiesza flagi tzw. Państwa Islamskiego. To dlatego, żeby zdobyć uznanie w oczach ekstremistów działających w Syrii i Iraku.

Władze spodziewają się odwetu ze strony członków Ansarul Khilafa po zamordowaniu przywódcy grupy. W tym miesiącu na Filipinach odbędą się duże uroczystości katolickie. Islamscy terroryści mogą je obrać na cel.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy