Reklama

Filipiny: 72 ofiary śmiertelne po pożarze w fabryce obuwia

Do 72 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych pożaru w fabryce obuwia w Manili - poinformowały w czwartek miejscowe władze, na które powołuje się agencja dpa. Według komendanta straży pożarnej w Manili, ze zniszczonego budynku fabryki wydobyto już większość ciał.

Według wstępnych ustaleń ogień pojawił się w środę, gdy iskry z maszyny spawalniczej trafiły w pojemnik z substancją chemiczną. Pożar szybko się rozprzestrzenił, bo w budynku znajdowało się dużo palnej gumy.

W chwili pożaru w fabryce produkującej głównie plastikowe klapki, znajdowało się około 200 osób. Szanse na uratowanie mieli jednak głównie pracownicy z pomieszczeń na parterze budynku. 

Ogień zaprószono podczas prac spawalniczych. Iskra przedostała się najpierw na pojemnik z łatwopalną substancją. W fabryce doszło także do eksplozji. Ze względu na skalę zniszczeń identyfikacja wielu ofiar będzie możliwa jedynie za pomocą badań DNA. 
Przyczyny pożaru bada już lokalna policja, która nie wyklucza postawienia zarzutów dotyczących zaniedbań w nadzorze nad bezpieczeństwem produkcji.

Reklama

PAP

Reklama

Reklama

Reklama