Reklama

Reklama

Farage: FBI nie kontaktowało się ze mną ws. śledztwa dot. Rosji

Europoseł i b. lider brytyjskiej eurosceptycznej partii UKIP Nigel Farage oświadczył w sobotę, że FBI nie kontaktowało się z nim i ponownie odrzucił doniesienia, według których miałby być w obszarze zainteresowań FBI w związku ze śledztwem dotyczącym Rosji.

Farage zapytany w radiu BBC, czy FBI skontaktowało się z nim, odpowiedział: "Nie, oczywiście, że nie". "To tylko histeria" - ocenił, odnosząc się do medialnych rewelacji.

W czwartek brytyjski dziennik "Guardian", opierając się na anonimowych źródłach, poinformował, że Farage'em interesują się funkcjonariusze FBI, którzy prowadzą śledztwo ws. wpływu Rosji na kampanię amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa. Podkreślono, że polityk nie jest oskarżany o złamanie prawa ani nie jest podejrzany, ale że śledczy uważają, iż może on mieć informacje o działaniach innych osób, które są przedmiotem śledztwa.

Reklama

Farage już wcześniej odrzucił te doniesienia. W rozmowie z konserwatywnym dziennikiem "Telegraph" nazwał je "kompletnie wyssanymi z palca" i "histerycznym nonsensem". Ocenił, że "Guardian" zaatakował go, bo dziennikarze gazety "nie akceptują Brexitu i nie akceptują Trumpa".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy