Reklama

Reklama

Fala gorąca w Niemczech. Żołnierze Bundeswehry mdleli na zaprzysiężeniu

Fale upałów nawiedziły Niemcy. Podczas uroczystości zaprzysiężenia żołnierzy w Berlinie, 28 rekrutów ucierpiało z powodu ekstremalnych temperatur. Wszyscy zostali przebadani przez służby medyczne. Władze ostrzegają przed niebezpiecznymi temperaturami.

Upał w stolicy Niemiec utrudnił życie żołnierzom Bundeswehry podczas uroczystej przysięgi - podała niemiecka gazeta "Bild".

Około 400 rekrutów ustawiło się w Bendlerblock w Tiergarten, aby złożyć przysięgę w 78. rocznicę nieudanego zamachu na Adolfa Hitlera. Jednak wielu z nich wyjątkowo mocno odczuło temperatury. Wskutek ekstremalnego gorąca 28 rekrutów doznało podczas uroczystości problemów z krążeniem i musiało otrzymać pomoc medyczną.

"Wszystkie osoby poszkodowane wróciły już do swoich bliskich - jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwi!" - przekazało po uroczystości Ministerstwo Obrony Narodowej. Jak dodano, trzech żołnierzy musiało przejść krótką hospitalizację.

Reklama

CZYTAJ WIĘCEJ: Przed upałami "chronił się" w koszu na śmieci. Nagranie hitem internetu 

Na uroczystości obecna była minister obrony Christine Lambrecht (SPD) oraz Inspektor Generalny Bundeswehry Eberhard Zorn, przekazała gazeta.

Podczas uroczystości zaprzysiężenia minister przekazała, że 20 lipca jest wyjątkowym dniem dla Bundeswehry.

Władze: Musimy przygotować się do ekstremalnych upałów w Niemczech

Ekstremalne upały w Niemczech potrwają do 23 lipca. Sobota może być również najgorętszym dniem - przekazał portal RND.

"Nigdy nie widziałem takich temperatur dla Niemiec w modelu pogodowym" - napisał w mediach społecznościowych meteorolog telewizji ZDF Özden Terli. Dodał, że to jest ekstremalne dla tej szerokości geograficznej.

Władze wzywają do przygotowania się na zbliżające się upały. - Musimy zacząć już teraz, aby chronić osoby starsze i chore przed mega falą upałów - powiedział minister zdrowia Niemiec Karl Lauterbach

Polityk podkreślił, że trzeba zaopatrzyć się w płyny, wentylatory, mówić o znaczeniu nawodnienia. - Ta fala upałów może spowodować wiele ofiar śmiertelnych - ostrzegł. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy