Reklama

Exit poll: Konserwatyści wygrali wybory w Wielkiej Brytanii

Z pierwszych sondażowych danych wynika, że wybory w Wielkiej Brytanii wygrali konserwatyści premiera Davida Camerona, zdobywając 316 miejsc w 650-miejscowym parlamencie. Opozycyjni laburzyści są na drugim miejscu z 239 miejscami.

Jeśli wyniki sondażu się potwierdzą, Partia Konserwatywna nie będzie miała większości absolutnej.

Wyniki kolejnych partii wg sondażu to: Szkocka Partia Narodowa (SNP) - 58 miejsc, Liberalni Demokraci - 10 miejsc, a eurosceptyczna Partia Niepodległości Zjednoczonego Królestwa - 2 miejsca.

Reuters zwraca uwagę, że konserwatyści w koalicji z dotychczasowym partnerem - Liberalnymi Demokratami - mają łącznie 326 miejsc, co czyni kontynuację dotychczasowej koalicji rządzącej prawdopodobną.

SNP triumfuje w Szkocji

Według sondaży exit poll Szkocka Partia Narodowa (SNP) zdobyła 58 z 59 miejsc, o które walka toczyła się w Szkocji. Agencja Associated Press podkreśla, że jeśli rezultat ten się potwierdzi, będzie to oznaczało klęskę laburzystów, którzy dotychczas dominowali na szkockiej scenie politycznej. Liderka SNP Nicola Sturgeon wezwała, by do sondażu exit poll podchodzić bardzo ostrożnie. - Mam nadzieję, że to będzie dobra noc, ale myślę, że zdobycie 58 miejsc nie jest prawdopodobne - powiedziała.

Reklama

PAP/IAR

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy