Reklama

Europa powitała Nowy Rok. Tłumy w Paryżu i Londynie

Około miliona osób świętowało Nowy Rok na Polach Elizejskich. W Londynie ponad sto tysięcy osób podziwiało pokaz sztucznych ogni. Niemcy tradycyjnie świętowali przed Bramą Brandenburską, choć tegoroczna impreza była znacznie mniejsza niż w poprzednich latach.

Gigantyczny pokaz fajerwerków przy kole widokowym, tzw. Oku Londynu, zgromadził w brytyjskiej stolicy ponad sto tysięcy osób. Podczas trwającego ponad 12 minut pokazu sztucznych ogni, który składał się z pirotechniki, pokazu świateł i świetlnych dronów. 

Wykonano też m.in. utwór "Stefania" ukraińskiego zespołu Kalush Orchestra, który w ubiegłym roku wygrał Konkurs Piosenki Eurowizji.

Milion osób na Polach Elizejskich

W Paryżu na Polach Elizejskich świętowało około miliona osób - podał nadawca BFMTV, powołując się na stołeczną policję. Agencja dpa zauważa, że spodziewano się od 400 do 600 tys. gości.

Reklama

Niemcy przywitały Nowy Rok niezwykle ciepłą pogodą, w niektórych regionach kraju temperatura w sobotę osiągnęła 20 stopni Celsjusza - podaje dpa. Publiczność w stolicy bawiła się na tradycyjnej zabawie przed Bramą Brandenburską.

Impreza była jednak znacznie mniejsza niż w poprzednich latach, a ci, którzy chcieli przyjść, musieli wcześniej kupić bilety.

Incydenty w Berlinie

W sylwestra w stolicy Niemiec doszło do kilku incydentów. Strażacy i policjanci zostali zaatakowani petardami podczas gaszenia płonącego samochodu - podała stołeczna policja na Twitterze. 

W dzielnicy Tempelhof obrzucono pirotechniką autobus, a w dzielnicy Lichtenrade policja przekazała, że od 60 do 80 osób próbowało podpalić pojazd za pomocą fajerwerków. Również w stolicy "wybito szyby" w sklepie, a "nasi koledzy szybko przybyli na miejsce i byli dosłownie pod ostrzałem" - tweetowała berlińska policja.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Berlin | Paryż | Londyn | nowy rok

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy