Reklama

Reklama

Estoński wywiad: Rosjanie szykują ataki informacyjne na kraje bałtyckie

Rosja przygotowuje ataki informacyjne na kraje bałtyckie - poinformował estoński wywiad zagraniczny. Służby twierdzą, że ma to związek z obchodami stulecia niepodległości tych państw.

O sprawie informuje agencja BNS, która powołuje się na raport estońskiego wywiadu zagranicznego. Czytamy w nim, że w roku obchodów stulecia niepodległości Litwy, Łotwy i Estonii rosyjska propaganda próbuje pomniejszyć znaczenie tego wydarzenia.

Służby informują, że w przekazywaniu informacji płynących z Kremla dominują "historyczni propagandziści" oraz "centra pseudo-analityczne" oczerniające te jubileusze. 

Jednym z pierwszych takich działań, według estońskiego wywiadu, była konferencja pod tytułem "Wojny i rewolucje lat 1917-1920: narodziny państwowości Finów, Estończyków, Łotyszy i Litwinów", która odbyła się w Sankt Petersburgu w październiku ubiegłego roku. Organizatorem tego wydarzenia było koordynowane przez administrację Władimira Putina Rosyjskie Stowarzyszenie Studiów Nadbałtyckich i bliska Kremlowi fundacja dyplomacji publicznej Aleksandra Gorczakowa.

Reklama

Według estońskich służb, Rosjanie aktywnie poszukują historyków z państw bałtyckich, gotowych do usprawiedliwienia treści propagandowych skierowanych przeciwko tym krajom. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy