Reklama

Reklama

Elon Musk zachęca do głosowania na republikanów. "To ograniczy ekscesy"

Elon Musk przekonuje, że we wtorkowych wyborach śródokresowych należy głosować na na republikanów. "Jeśli prezydent jest demokratą, to parlament powinien należeć do republikanów" - oznajmił miliarder we wpisie na Twitterze. Jak twierdzi, swoje przesłanie kieruje do ludzi o "poglądach niezależnych".

Miliarder Elon Musk wskazał, na jaką partię - jego zdaniem - należy głosować we wtorkowych wyborach. "Zachęcam do głosowania na Kongres republikanów" - napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Swoją opinię tłumaczy poglądem, że "rozproszenie władzy ogranicza ekscesy obu partii". Wobec tego, zdaniem Muska należy głosować na republikanów, "biorąc pod uwagę, że prezydent jest demokratą".

Jak przekonuje, swój wpis kieruje do "wyborców o poglądach niezależnych". "Zatwardziali demokraci czy republikanie nigdy nie głosują na drugą stronę, więc to niezależni wyborcy decydują o tym, kto rządzi!" - dodał w kolejnym wpisie miliarder.

Reklama

Wybory w USA. Elon Musk zachęca do głosowania na republikanów. "To ogranicza ekscesy władzy"

W wtorek, 8 listopada, w USA odbędą się wybory śródokresowe do Kongresu. Obywatele zagłosują na jedną trzecią swoich przedstawicieli w 100-osobowym Senacie i na całą Izbę Reprezentantów, liczącą sobie 435 deputowanych.

W wielu stanach wybierani będą także gubernatorzy. Wynik wyborów przesądzi o tym, jaką swobodę działania będzie miał prezydent USA przez pozostałą część swojej kadencji do wyborów w 2024 roku. Wygrana republikanów oznaczałaby dla Joe Bidena trudności w sprawowaniu swojego urzędu. Obecnie demokraci posiadają 220 deputowanych w Izbie Reprezentantów oraz 50 w Senacie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy