Reklama

Reklama

Elon Musk do Berniego Sandersa: Ciągle zapominam, że jeszcze żyjesz

"Musimy żądać, aby niezwykle bogaci płacili sprawiedliwą część" - napisał na Twitterze, w sprawie podwyższenia podatków senator Bernie Sanders. Polityk jest zwolennikiem "sprawiedliwości podatkowej". Wpis Sandersa skrytykował najbogatszy człowiek świata, Elon Musk.

"Ciągle zapominam, że jeszcze żyjesz" - odpisał senatorowi Elon Musk, właściciel marki Tesli oraz firmy Space X. Jak podaje "The Guardian", majątek Muska jest wyceniany na 271 miliardów, co według niektórych źródeł czyni go najbogatszym człowiekiem w historii.

Elon Musk: Chcesz, żebym sprzedał więcej akcji?

80-letni senator Bernie Sanders jest orędownikiem wprowadzenia dużo bardzie progresywnych podatków w USA. Jest też zwolennikiem planu Joe Bidena "Build Back Better", który zakłada wyższe wydatki na odbudowę gospodarki po pandemii, wydatków społecznych oraz tych związanych na walkę z katastrofą klimatyczną. Środki byłyby pozyskane z podwyższenia podatków dla korporacji i zamożnych osób. "Podatek od miliarderów" nie jest częścią planu "Build Back Better". 

Reklama

"Chcesz, żebym sprzedał więcej akcji, Bernie? Powiedz tylko słowo" - napisał później Musk. 

Tym samym nawiązał do ostatniego wydarzenia, kiedy to zapytał użytkowników Twittera, czy powinien sprzedać 10 proc. akcji Tesli. Po zamieszczeniu wpisu sprzedał akcje Tesli za kwotę 5 miliardów dolarów, a łącznie pozbył się udziałów wartych 7 miliardów. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy