Reklama

Elon Musk człowiekiem roku magazynu "Time"

Elon Musk zdobył tytuł Człowieka Roku amerykańskiego magazynu "Time". Pochodzący z Republiki Południowej Afryki biznesmen jest dyrektorem generalnym firm SpaceX oraz Tesla. Według magazynu "Forbes" Musk jest obecnie najbogatszym człowiekiem na świecie.

- Przekształca życie na Ziemi i prawdopodobnie także poza Ziemią - stwierdził redaktor naczelny tygodnika Edward Felsenthal w wywiadzie dla telewizji NBC.

Elon Musk, amerykański biznesmen pochodzący z RPA, jest założycielem firm PayPal, SpaceX, Tesla, Neuralink i Boring Company. Obecnie jest dyrektorem generalnym SpaceX oraz Tesli. Według magazynu "Forbes", Musk jest najbogatszą osobą na świecie, a wartość rynkowa jego majątku została oszacowana na 265,4 mld dolarów.

Elon Musk Człowiekiem Roku. Najbogatszy na świecie

We wrześniu 2021 roku firma SpaceX zapisała się w historii po sukcesie pierwszej misji kosmicznej, której załoga składała się z samych cywilów. Jednym z pasażerów była też osoba, która w dzieciństwie chorowała na nowotwór i wygrała walkę z chorobą.

Reklama

SpaceX zawarła też kontrakt z NASA opiewający na 3 mld dolarów na skonstruowanie lądownika księżycowego najnowszej generacji.

Musk oświadczył, że jego drugie przedsiębiorstwo, Tesla, będzie kontynuować wspieranie rozwoju technologii przez opracowanie humanoidalnego robota posługującego się sztuczną inteligencją nazwanego "Tesla Bot" lub "Optimus".

Tytuł Człowieka Roku magazynu "Time" jest nadawany przez jego redaktorów z końcem każdego roku kalendarzowego od 1927 roku. Ten tytuł określa wpływ wybranej osoby lub osób na wydarzenia na świecie w danym roku. W 2020 roku tytuł Człowieka Roku otrzymali prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden i wiceprezydent Kamala Harris. W 2019 roku tytuł przypadł aktywistce ekologicznej Grecie Thunberg. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy