Reklama

Elisabeth Revol: Wrócę do wspinania

"Wrócę na górskie wspinaczki w Pakistanie, ale już nie na Nanga Parbat". To słowa opuszczającej szpital w Islamabadzie Elisabeth Revol, francuskiej alpinistki uratowanej przez polskich himalaistów po ataku szczytowym. Jej słowa i zdjęcie Francuzki wyjeżdżającej ze szpitala opublikował Pakistański Klub Alpejski.

Francuzka podziękowała za akcję ratunkową m.in. właśnie Polakom i pakistańskiej armii. Według źródeł w Pakistanie, Revol już wczesnym rankiem opuściła ten kraj, by wrócić do Francji.

Wszystko wskazuje na to, że Revol już dzisiaj będzie we Francji. Najpierw ma lecieć do Genewy, a stamtąd do szpitala w Sallanches we francuskich Alpach. Tam już czekają na nią specjaliści, którzy mają zdecydować, czy konieczna będzie amputacja palców lewej stopy.

Według francuskich mediów, w szpitalu w Islamabadzie brakowało odpowiednich leków i z tego powodu leczenie rozpoczęto z 24-godzinnym opóźnieniem.

Reklama

Według Pakistańskiego Klubu Alpejskiego, Revol, opuszczając szpital, wyraziła wdzięczność za akcję ratunkową polskim himalaistom, pakistańskiej armii oraz pakistańskiej organizacji alpinistów i lokalnym władzom.

Marek Gładysz

RMF FM
Dowiedz się więcej na temat: Elisabeth Revol

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy