Reklama

Reklama

Elbrus: Tragedia w górach. Pięć osób nie żyje

Dramatyczna akcja ratunkowa na Elbrusie. Grupa 19 alpinistów wezwała pomoc po osiągnięciu wysokości 5400 m z powodu ekstremalnie trudnych warunków atmosferycznych. W rezultacie trwającej wiele godzin akcji na Elbrusie uratowano 14 wspinaczy. Pieść osób zginęło. Elbrus to najwyższy szczyt Kaukazu.

Akcja ratunkowa na Elbrusie

Akcja, w której brało udział kilkudziesięciu ratowników, prowadzona była podczas silnych opadów śniegu, wietrze dochodzącym do 60 m/sek i temperaturze powietrza minus 20 st. C.

Jak przekazał przedstawiciel ministerstwa spraw nadzwyczajnych Rosji Michaił Nadiożdin, 11 alpinistów przetransportowano do szpitala w mieście Nalczik. Trzech uratowanych odmówiło pomocy szpitalnej.

O swojej wyprawie i jej trasie alpiniści zawiadomili zawczasu ministerstwo spraw nadzwyczajnych, co ułatwiło akcję ratunkową.

Dotychczas nie podano narodowości uczestników wyprawy.

Reklama

Elbrus - najwyższy szczyt Kaukazu

Elbrus to najwyższy szczyt Kaukazu o wysokości 5642 m n.p.m. Położony jest w Rosji, na terenie Kabardyno-Bałkarii, niedaleko granicy z Gruzją. Jest najwyższym szczytem Rosji.

W zależności od interpretacji przebiegu granicy między Europą i Azją Elbrus może być zaliczany do Korony Ziemi jako najwyższy szczyt Europy.

Czytaj też: Mazowieckie: Policjant odebrał poród w samochodzie przed szpitalem


Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje