Reklama

Reklama

Eksplozje w Stambule. Płoną samochody

Według medialnych doniesień w Stambule w Turcji eksplodowały trzy samochody-pułapki. Turecka agencja informacyjna DHA poinformowała jednak, że ​​pożar został ugaszony i prawdopodobnie został spowodowany "usterką mechaniczną". W sieci pojawiają się nagrania ze zdarzenia.

Uważa się, że do wybuchów doszło w dzielnicy Fatih.

Według agencji informacyjnej Mynet pojazdy eksplodowały na jednej z ulic dzielnicy, a następnie płomienie rozprzestrzeniły się na inne zaparkowane w pobliżu auta. Pożar został ugaszony przez jednostki straży pożarnej, które zostały wysłane do akcji ratowniczej. 

Nie ma jeszcze oficjalnych ustaleń co do przyczyny eksplozji. Brak także wstępnych doniesień o ofiarach. Według tureckiej agencji informacyjnej do eksplozji doszło w wyniku "usterki mechanicznej".

Reklama

Władze nie potwierdziły jak dotąd czy był to akt terrorystyczny, czy doszło do wypadku.

Kolejna eksplozja w Stambule. "Zdradziecki atak"

To kolejna eksplozja w Turcji w ostatnich dniach. Na ruchliwej ulicy w centrum Stambułu przy placu Taksim doszło w niedzielę, 13 listopada do wybuchu. 

Prezydent Turcji poinformował o co najmniej sześciu ofiarach śmiertelnych i ponad 80 rannych. Twierdzi, że doszło do zaplanowanego, "zdradzieckiego" ataku. Wiceprezydent Turcji Fuat Oktay poinformował w niedzielę wieczorem, że wybuch był atakiem terrorystycznym dokonanym przez kobietę zamachowca-samobójczynię.


Reklama

Reklama

Reklama