Reklama

Eksplozja w petrochemii w Meksyku. Trzech zabitych i ponad 100 rannych

Co najmniej trzy osoby zginęły, a ponad 100 zostało rannych w silnej eksplozji, do której doszło w zakładach petrochemicznych meksykańskiego koncernu naftowego Pemex w stanie Veracruz nad Zatoką Meksykańską.

Wybuch nastąpił w środę tuż po godzinie 15.00 czasu lokalnego (godz. 22.00 w Polsce) w porcie Coatzacoalcos w południowo-wschodnim Meksyku, w jednym z największych hubów eksportowych ropy naftowej Pemexu. Nie są na razie znane przyczyny eksplozji.

Koncern Pemex potwierdził, że trzech jego pracowników poniosło śmierć, a 136 zostało rannych, przy czym 88 jest hospitalizowanych. Jak poinformował gubernator stanu Veracruz, Javier Duarte, eksplozja była tak silna, że była odczuwalna w odległości 10 km od zakładów. 

Ewakuowano setki osób

Według lokalnych służb ratunkowych, z obszarów w pobliżu miejsca wybuchu ewakuowano setki osób; gubernator Duarte mówił o ponad 2 tys. osób. Telewizja pokazywała najpierw zdjęcia płonącego obiektu, a następnie wydobywające się z niego kłęby czarnego, gęstego dymu.

Reklama

Chmura substancji chemicznych

W wyniku wybuchu uwolniła się chmura szkodliwych substancji chemicznych - pisze agencja Reutera, ale według komunikatu koncernu Pemex "obecnie sytuacja w zakładach jest pod kontrolą i nie ma zagrożenia dla ludzi". Komunikat został opublikowany na Twitterze koncernu.

Jak informuje portal BBC News, w przeszłości dochodziło już do wypadków w zakładach Pemexu. Na początku lutego w tym samym zakładzie w Coatzacoalcos w pożarze zginął pracownik.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy