Reklama

Reklama

Eksplozja w Dubaju. Trzęsły się domy

Do potężnej eksplozji i pożaru doszło w środę w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich - podały agencje. Świadkowie twierdzą, że w mieście zatrzęsły się domy.

Biuro prasowe miasta Dubaj zamieściło na Twitterze wideo z miejsca zdarzenia, na którym widać płonący statek z ładunkiem kontenerów. Według instytucji zapalił się kontenerowiec zacumowany w porcie Jebel Ali w Dubaju.

Dookoła statku rozlokowane są jednostki straży pożarnej, które usiłują zdławić ogień.

Wielu użytkowników Twittera zamieściło na swoich profilach nagrania, na których widać kulę ognia, która oświetliła nocne niebo.

Pożar jest pod kontrolą - podała miejska instytucja, dodając, że nie ma ofiar śmiertelnych i nikt nie ucierpiał.

Reklama

Telewizja AL Arabija podała, że do pożaru doszło wskutek wypadku. Zapalił się kontener, który zawierał łatwopalne materiały.

Biuro prasowe Dubaju zamieszcza kolejne nagrania z portu. Na wideo widać porozrzucane na nabrzeżu resztki kontenerów. Płonąca jednostka gaszona jest m.in. z morza przez statek gaśniczy. Pali się ładunek statku.

Na kolejnych nagraniach widać, że strażacy zlokalizowali ogień i zajmują się jego stłumieniem.

Początkowo użytkownicy Twittera podawali, że wybuchł tankowiec.

W mediach społecznościowych mieszkańcy dzielnic oddalonych o ok. 30 km od portu relacjonują, że w ich domach zatrzęsły się okna.

Kula ognia była widoczna ze znacznej odległości.

W pierwszej chwili w porcie strażacy zastali ścianę ognia.

Port Jebel ALi to jeden z największych na Bliskim Wschodzie. Obsługuje głównie frachtowce z Indii, Afryki i Azji. W porcie są cztery terminale kontenerowe, które mogą przyjąć największe jednostki pływające świata. Port jest jednym z najważniejszych ogniw w światowym transporcie towarów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy