Reklama

Reklama

Ekspert: Kim Dzong Un nakazał ponad 340 egzekucji

Przywódca komunistycznej Korei Płn. Kim Dzong Un w ciągu ostatnich pięciu lat nakazał wykonanie ponad 340 egzekucji, w tym stracenie ok. 140 wysokiej rangi przedstawicieli rządzącej Partii Pracy Korei oraz armii - poinformował południowokoreański think tank.

Cytowany przez agencję dpa ekspert ds. Korei Północnej z Uniwersytetu w Lejdzie Christopher Green uważa, że dane przedstawione w opublikowanym w czwartek raporcie należy przyjmować sceptycznie. "W przypadku tego typu informacji dotyczących Korei Północnej zawsze istnieje ryzyko, że są niedokładne" - podkreślił.

Green wskazał, że w raporcie nie wyjaśniono przyjętej metodologii. Zauważył też, że odpowiedzialny za sporządzenie tego dokumentu południowokoreański Instytut Strategii Bezpieczeństwa Narodowego podlega służbom wywiadowczym w Seulu, którym zależy na tym, by komunistyczny reżim przedstawiać jako jak najbardziej brutalny i bezwzględny.

Reklama

Organizacja obrony praw człowieka Amnesty International, która co roku publikuje raport o karze śmierci na świecie, podkreśla, że w Korei Północnej, Iranie i Arabii Saudyjskiej najwyższy wymiar kary służy władzom do eliminowania dysydentów.

Korea Północna, będąca nadal formalnie w stanie wojny z Koreą Południową, to jeden z najbardziej odizolowanych krajów na świecie.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy