Reklama

Reklama

Eksperci na GLOBSEC: Działania rosyjskich pilotów nad Bałtykiem zagrażają bezpieczeństwu

Zdaniem ekspertów goszczących na Global Security Forum działania rosyjskich pilotów nad Bałtykiem zagrażają bezpieczeństwu.

Incydenty z udziałem rosyjskich samolotów były omawiane na spotkaniu w Bratysławie. Oceny specjalistów są zgodne - postępowanie Rosjan, przelatujących w bezpośredniej bliskości obiektów amerykańskich, było nieprofesjonalne. 

Eksperci obecni w Bratysławie na Forum gromadzącym kilkuset specjalistów i polityków zaangażowanych w debatę o bezpieczeństwie światowym podkreślają, że prowokacyjne zachowania rosyjskich pilotów grożą wybuchem przypadkowego konfliktu. Jednocześnie zauważają, że incydenty te są elementem gry politycznej uprawianej przez Moskwę. Konstanin von Eggert, publicysta i ekspert niezależnej telewizji rosyjskiej Dożd w wywiadzie dla Polskiego Radia zwraca uwagę, że fakt, iż powtarza się to na kilka dni przed spotkaniem NATO-Rosja oznacza pewną demonstrację. 

Reklama

"To pokazuje, że Moskwa chce przed spotkaniem powiedzieć - niczego się nie obawiamy. W sensie propagandowym oznacza to - nie boimy się i robimy co chcemy" - mówi.

Jednocześnie podczas bratysławskich obrad wielokrotnie podkreślano, iż dialog z Moskwą jest w obecnych realiach politycznych konieczny, choć jego prowadzenie nie oznacza normalizacji stosunków. 

W ostatnim czasie pojawiły się informacje o dwóch incydentach z udziałem rosyjskich samolotów nad Bałtykiem. W pierwszym przypadku maszyny przeleciały blisko amerykańskiego niszczyciela USS "Donald Cook". W drugim - rosyjski myśliwiec niebezpiecznie zbliżył się do amerykańskiego samolotu wywiadowczego.

 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy