Reklama

Reklama

Egipt: Ukraiński samolot stanął w płomieniach

Po wylądowaniu w egipskim Sharm El Sheikh, pasażerski samolot Boeing 737-800 ukraińskich linii lotniczych SkyUp stanął w płomieniach – donosi "The Daily Mail".

Pożar wybuchł, gdy samolot znalazł się już na płycie lotniska, a pasażerowi przygotowywali się do opuszczenia pokładu.

Przyczyną pożaru był wyciek płynu hydraulicznego, który w zetknięciu z gorącymi hamulcami samolotu zapalił się.

Ogień szybko ugaszono, a pasażerowie i załoga opuścili samolot nie odnosząc obrażeń. Na pokładzie znajdowało się 189 pasażerów i siedem osób załogi.

Jak twierdzi "The Daily Mail", 15-letni boeing ukraińskich linii lotniczych krótko po pożarze przyjął na pokład kolejnych pasażerów.

Reklama

Komentujący incydent przedstawiciel egipskiego rządu przyznał, że pożar mógł mieć "tragiczne" konsekwencje, gdyby nie został w porę "profesjonalnie" ugaszony przez załogę lotniska.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy